منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

رنگ سفید چه تاثیری در روشنایی خانه و اداره دارد ؟

رنگ سفید چه تاثیری در روشنایی خانه و اداره دارد ؟

از مدت‌ها پیش، تاثیر رنگ به ویژه رنگ سفید بر روح و روان انسان‌ها به اثبات رسیده است. در قرون گذشته و در ادیان مختلف برخی رنگ‌ها اهمیت بیشتری داشته‌اند و استفاده از آن‌ها در مراسم و مکان‌های خاص توصیه می‌شده است. با پیشرفت علم، متخصصان و روانشناسان بسیاری این پدیده را بررسی کرده‌اند و شاهد تغییراتی که هر رنگ در رفتار و حالات روحی افراد به وجود می‌آورد بوده‌اند. به دلیل افزایش آگاهی در این زمینه، انتخاب رنگ این روزها تنها به سلیقه بستگی ندارد.
در دنیای امروز ما می‌دانیم که هر رنگ برای چه فضایی و برای ایجاد چه حال و هوایی مناسب است. روانشناسی رنگ‌ها دکوراسیون خانه‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است و همه به دنبال یافتن ترکیب رنگی مناسب برای خانه خود هستند. در این مقاله به نقش رنگ سفید در دکوراسیون خانه و ویژگی‌های این رنگ می‌پردازیم. انتظار می‌رود با خواندن این متن، بتوانید بهترین محیط‌ها برای استفاده از رنگ سفید و بهترین رنگ‌ها برای استفاده در کنار آن را بشناسید.

رنگ‌ها روی حالات روحی و روانی و همچنین رفتار افراد تأثیر می‌گذارند و به همین دلیل باید هنگام انتخاب رنگ، به خصوص برای دکوراسیون منزل، دقت بیشتری به کار ببریم تا بتوانیم محیطی امن و آرام برای خود ایجاد کنیم.

روانشناسی رنگ سفید

این رنگ مظهر و تداعی‌کننده پاکی، خلوص و آرامش است. رنگ سفید حسی از پاکی و وارستگی در بیننده القا می‌کند و به همین دلیل رنگی است که در مراسم مذهبی بسیاری ادیان استفاده می‌شود. در محیط‌های بیمارستانی نیز از این رنگ استفاده می‌شود تا هم بهداشت به نحو بهتری رعایت شود و هم مراجعه‌کنندگان احساس پاکی و آرامش از محیط دریافت کنند.
این رنگ اگر به طرز صحیحی استفاده نشود، می‌تواند حس سرما را بیننده منتقل کند و حالتی غیر دوستانه داشته باشد. برخی می‌گویند رنگ سفید به یادآوری خاطرات کمک می‌کند و به همین دلیل، در القای حس نوستالژی بی‌تاثیر نیست.
مطالب متعددی درباره روانشناسی رنگ سفید مطرح می‌شود از جمله اینکه طرفداران این رنگ در میان مردم به پاکی و فضیلت شناخته می‌شوند و ممکن است خجالتی به نظر برسند.

جمع‌بندی

  • سفید رنگی آرامش‌بخش و خنثی است که تداعی خلوص و پاکیزگی می‌کند.
  • استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون خانه، باعث می‌شود محیط بزرگ و پرنور به نظر برسد.
  • می‌توانید برای دیوارها و کف‌پوش از سفید استفاده کنید و سپس رنگ دلخواه خود را برای مبلمان و فرش انتخاب کنید.
  • سفید طیف‌های مختلفی دارد مانند سفید استخوانی، سفید عاجی، سفید صدفی، سفید مرمری و … .
  • رنگ سفید اتاق خواب را به محیطی آرام تبدیل می‌کند و برای داشتن خواب راحت بسیار مناسب است؛ به خصوص اگر با سبز ترکیب شود.
  • استفاده از سفید در دکوراسیون آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، به حفظ بهداشت محیط کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select your currency
IRT تومان